KONCERT 4 SZMERY – SOBOTA 20:30

Działająca od 22 lat grupa „4szmery” znana dotąd z wykonywania coverów AC/DC , wydała 9 listopada 2019 roku swój pierwszy, w pełni autorski album zatytułowany „Roll”. Utrzymana w rock n rolloewj stylistyce płyta zawiera dziesięć kompozycji. Z tej płyty pochodzi utwór „Ślad”.

Zespół oprócz wspomnianego albumu, ma w dorobku dwie płyty koncertowe z numerami AC/DC :

„No sheep till Muzyczna Owczarnia” – 2006

„Live after Death” – Koncert akustyczny w PR III -2010 ( feat. Jacek Królik, Paweł Mąciwoda (Scorpions) Andrzej Nowak (TSA), Jan Gałach), TSA, IRA, Dżem, Perfect, Lady Pank, Hey, Proletaryat i wielu innych.

 

KONECERT FERNANDEF – SOBOTA – 19:00

FernadeF-  Kosmodrom, port kosmiczny, ośrodek przeznaczony do lotów w przeróżne zakamarki przestrzeni kosmicznej. Rakiety  opuszczające ten port to space rock/rock psychodeliczny inspirowany muzyką całego świata. Zbudowany po to, by katalizować gusta i obyczajowość zawartą w muzyce. Jego załoga to Paweł Janaszek, Kamil Olesiński i Karol Zembek – osoby pracujące na sukces każdej misji, dbające o to, aby każdy lot był czymś nowym i niósł ze sobą unikatowe odczucia…

 

KONCERT LOVAŻ – SOBOTA 17:30

Lovaż to grupa trzech muzyków związanych wcześniej z formacją Carnival Hearse, grająca nietuzinkową mieszankę Rockowej muzyki alternatywnej Czerpiąc równocześnie z całej gamy stylów muzyki. Oryginalne , pomysłowe aranżacje i słodko gorzkie teksty to to , co wyróżnia zespół na krajowej scenie. Zespół wykonuje autorskie kompozycje w języku polskim ,a teksty traktują głównie o relacjach damsko-męskich.

POLISH GARRISON
501st LEGION

Garrison jest częścią międzynarodowej organizacji – Legion 501st, zrzeszającej niemal 14 tys. fanów Star Wars z ponad 60 krajów. Celem 501 Legionu jest szerzenie wiedzy o Star Wars poprzez uczestnictwo w imprezach im poświęconym i promowanie profesjonalnych kostiumów postaci związanych z Galaktycznym Imperium (głównie szturmowców i personelu militarnego, ale także łowców nagród czy Lordów Sith).
Legion powstał w 1997 r., założony przez Albina Johnsona, posiadającego zbroję szturmowca. Nazwa została kilka lat później wpisana do kanonu Gwiezdnych wojen przez popularnego autora Timothy’ego Zahna. To właśnie z żołnierzami z 501st Anakin Skywalker wchodzi do Świątyni Jedi w Zemście Sithów.
U podstaw działalności Legionu leży pomoc i działania charytatywne. Tam, gdzie możemy, pomagamy innym i wnosimy do ich codziennego życia powiew przygody i uniwersum odległej galaktyki. Tym, którym zabrakło Mocy i oczekują pomocy, także staramy się oddać cząstkę nas samych, po to, aby nam wszystkim żyło się lepiej…
Polski posterunek Legionu 501st rozpoczął działalność w 2003 roku jako Polish Outpost, a w 2009 roku uzyskał rangę garnizonu. Początkowo liczył jedynie trzy osoby, ale od tego czasu liczba ta stale się powiększa i w chwili obecnej jest nas już ponad setka. Mieszkamy w różnych zakątkach Polski, choć kilkoro z nas na stałe rezyduje również za granicą. Naszym celem jest przeniesienie idei Legionu 501st na polski grunt, a wszystko po to, by pomagać innym i samemu przy tym świetnie się bawić swoją pasją.
Honorowymi członkami Legionu 501st są m.in.: George Lucas (reżyser), Dave Prowse (Darth Vader), Mark Hamill (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C-3PO), John Williams (kompozytor) i wielu wielu innych. Dzięki staraniom członków Polish Outpost Honorowym Przyjacielem Legionu został Jurek Owsiak.

KREATYWNI W KIELCACH

„Cześć! Jesteśmy Kreatywni w Kielcach

 
W naszym stowarzyszeniu znajdują się ludzie pełni pasji, nowych pomysłów oraz ogromnej chęci do działania.
 
Naszym celem jest rozbudzenie Kielc, pokazanie wszystkim, że w naszym mieście może być ciekawie. Można nas zobaczyć na różnych eventach, cały czas działamy i chcemy się rozwijać. Nasza grupa składa się z fotografów, muzyków, tancerzy, malarzy i wielu innych utalentowanych ludzi.
Jeżeli chcesz spełniać się w swojej pasji, rozwijać się wszechstronnie, podzielić się z nami pomysłami oraz poznać wielu wspaniałych ludzi, dołącz do nas!”
 
Znajdziesz nas na:
www.facebook.com/kreatywniwkielcach

„Byłem tu. Tony Halik.”

Joanna i Konrad to autorzy bloga podróżniczego „Byłem tu. Tony Halik.” (btth.pl), założyciele grup dyskusyjnych o tanim podróżowaniu po Azji, prowadzący w audycji O Japonii (ojaponii.pl i btth.tv). Mają kota na punkcie podróży – o podróżach opowiadają od 15 lat, a o Japonii i jej kulturze – od prawie 10. Ostatnio także podczas spotkań online na żywo.

Paweł Staszczak

Paweł Staszczak, znany w internecie jako Paweł Historyk. Youtuber, popularyzator historii, prezenter na kanałach Wideoprezentacje, Paweł Historyk i O Historii. Podczas Sabatu zaprezentuję prelekcję poświęconą mitologii słowiańskiej!

Klub Historyczny HIRD

Klub Historyczny Hird jest grupą rekonstrukcyjną działającą na terenie Kielc i okolic nieprzerwanie od 2004 roku. Przez nasze szeregi przewinęło się kilkudziesięciu pasjonatów historii. W sile kilkunastu osób staramy się jak najwierniej odtwarzać kulturę materialną i duchową Słowian i Wikingów z okresu IX-XI wieku. 

Fot. HIRD

Julia Palmowska

Julia Palmowska – od kilku lat prowadzi bloga Palma kulturalna (aktualnie swoje miejsce ma on na Facebooku) i współprowadzi podcast Inna kultura. Pisze również teksty dla ProAnima.pl Portalu Promocji Kultury. Popkulturą interesuje się od niepamiętnych czasów, a w szczególności jej ujęciem socjologicznym. Do swoich ulubionych reżyserów zalicza Kusturicę, Ozu i Vardę, ale serce bije jej równie mocno przy alegorycznych horrorach powiewających b-klasową świeżością. Głowę dość często zajmują jej także historia mniejszości w kulturze i cytaty ze starych polskich komedii.